Pro Uprchlíky

Česká republika je umožněn vstup bez cestovního pasu pro Ukrajince do území státu. Po příjezdu je nutné se obrátit na velvyslanectví Ukrajiny k registraci pas a další evidence speciálního víza.

Po příjezdu do České Republiky existují dva způsoby, jak pobývat v zemi:

  1. Bezvízový styk. Pokud jste přijel do České Republiky s biometrickým pasem a nemate v plánu prácovat a dostávat peněžní dávky od státu, pak si můžete pobyvat na území ČR bez víza do 90 dnů. Ušetří to váš čas při vyřízení dokumentů, ale nebudete mít možnost získat finanční podporu od České Republiky. It will save your time on the documents legalization, but you will not be able to receive financial support from the Czech Republic.
  2. Speciální víza. Česká republika zavedla zvláštní víza pro imigranty z Ukrajiny. Visa strpení neznamená azylový pobyt, ale zvláštní razítko, které umožňuje Ukrajincům legálně pobývat na území České republiky v průběhu roku a otevírá přístup na trh práce. Také po obdržení víza, je k dispozici bezplatné roční pojištění od státu VZP. Visa strpení is not a refugee, but a special stamp that allows Ukrainians live legally on the territory of the Czech Republic over the year and opens out access to the labor market. Also, upon receipt of a visa, there is free state insurance VZP.

Při obdržení víza strpení, přistěhovalci z Ukrajiny mají právo na humanitární příspěvek ve výši 200 eur. Ukrajinci, kteří jsou v obtížné finanční situaci a nemají majetek v České republice mohou dostat měsíční příspěvek. Ihned po nastoupení do pracovního poměru imigrant ztratí možnost získat finanční podporu.

Prostřednictvím Kongresového centra. Po příjezdu do Prahy, můžete okamžitě vyřešit vízovou otázku a zaregistrujte se v kongresovém centru. Zaměstnanci, kteří pomáhají s dokumenty mohou poslat vás do jedného z Domu Dobra.

Ubytování ve všech Domech Dobra je zdarma. Jsme charitativní organizace, a naším hlavním cílem je poskytnout pohodlné bydlení a věci prvotní potřeby maminkam s dětmi z bojových zón.

Kromě poskytnutí ubytování, můžeme pomoci přistěhovalcům, kteří potřebují zásadní věci. V Dome Dobra Karlín na Prvního pluku 211 \ 5 Praha mohou matky s dětmi získat humanitární pomoc v podobě následujících věcí: kočárky, ložní prádlo, oděvy, jedince individuální hygieny, pleny atd.

Ne. V našich Domech Dobra nemůžete bydlet se zvířaty. Před usazením je lepší najít známé nebo dobrovolníky, kteří budou dočasně pečovat o váši mázličky.

Pro dobrovolníky

Aby se stát dobrovolníkem vyplňte formulář a podpořte naše dobré skutky nebo se přihlaste do naší skupiny na Telegramu „Dům Dobra / Volunteers CZ“.

Dobrovolníci jsou důležitou součástí našeho týmu. Často potřebujeme dobrovolníky, kteří by přijímali a třídili humanitární pomoc, uklízeli a připravovali pro nové domy Domy Dobra a dodávali věci autem v rámci Prahy nákladními auty.
Pokud si potřebujete vzít na pomoc do Domu Dobra náhradní oblečení nebo speciální pomůcky, naši koordinátoři vás o tom budou informovat. Náš tým se vám pokusí poskytnout vše, co potřebujete pro pohodlnou práci.

Pro sponzory

Pomocí dárcovského účtu můžete sponzorovat činnost Nadace Dům Doba. Vy nebo vaše společnost můžete také kontaktovat partnerské oddělení na telefonním čísle +420 727 969 167 a navrhnout alternativní způsoby podpory. You or your company may also contact the partner department on +420 727 969 167 to suggest alternative ways of support.

Dům Dobra využívá své přispěvky na dvě své aktivity: poskytování býdlení uprchlíkům v České republice a poskytování humanitární pomoci na Ukrajině. Nadace každý měsíc hradí služby tří domů pro ukrajinské uprchlíky, nákupuje základní potřeby a hadi jejich odeslání do válečných zon.

Jak můžete pomoci?

Sponzorovat Dům Dobra

Každý váš dar může zachránit něčí život. Představte si, že za 100 Kč se dá koupit 25 litrů vody, což vystačí pro průměrně velkou rodinu na tři dny.

Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolníci jsou velmi důležitou součástí našeho týmu, protože jen s jejich pomocí můžeme dát uprchlíkům nový domov. Pokud nám chcete pomoci se záchranou životů, připojte se k Domu Dobra!

Přineste humanitární pomoc

V Domě Dobra pravidelně nakupujeme a přijímáme humanitární pomoc, kterou třídí dobrovolníci, a my pak posíláme potřebné věci do těch měst Ukrajiny, kde to nejvíc potřebují.