Dům Dobra Karlín

Prvního pluku 211/5, 186 00 Praha 8-Karlín
0 +
Počet míst
Dům Dobra Bohnice — dům, do kterého jsme vložili svou duši a čas, protože nám byl poskytnut prostor na nejdelší dobu - do konce roku 2023. Pokud byste chtěli bydlet v našem Domě Dobrá Bohnice zdarma, napište Elině na Telegram +420 773 644 329

Jak to vše začalo

Dům Dobra Karlín je náš první dům, na jehož přípravě pracovalo ve dne a v noci přes 100 dobrovolníků. Díky tomu jsme mohli přijmout první obyvatele již po týdnu práce.

Budovu Domu Dobra Karlin, která se nachází jen kousek od centra Prahy, nám zařídila developerská a investiční skupina Vihorev, které na situaci záleží. O každý kout domu se starali dobrovolníci, protože většinu věcí darovali ne lhostejné lidé.

Co jsme poskytli

Dům Dobra Karlín je ubytovna pro matky s dětmi, kde jsou pro obyvatele k dispozici následující služby:

  • Lužko v pokoji pro 4 až 8 osob
  • Společné sprchy a toalety
  • Společná kuchyň s kuchyňským koutem, který je vybaven troubou, varnou deskou, ledničkami a veškerým potřebným nádobím
  • Společná prádelna na patře se dvěma pračkami, pracím práškem a sušičkou
  • Dětský pokoj s hračkami, omalovánkami a dětským oblečením

V Domě Dobra Karlín mohou bydlet pouze uprchlíci, kteří získali speciální vízum. Toto vízum vám umožní legálně pobývat v České republice po dobu jednoho roku a dostávat finanční podporu od státu.

Po nastěhování budete seznámeni s pravidly a předpisy Domu Dobra a dostanete základní předměty denní potřeby.

Jak můžete pomoci?

Sponzorovat Dům Dobra

Každý váš dar může zachránit něčí život. Představte si, že za 100 Kč se dá koupit 25 litrů vody, což vystačí pro průměrně velkou rodinu na tři dny.

Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolníci jsou velmi důležitou součástí našeho týmu, protože jen s jejich pomocí můžeme dát uprchlíkům nový domov. Pokud nám chcete pomoci se záchranou životů, připojte se k Domu Dobra!

Přineste humanitární pomoc

V Domě Dobra pravidelně nakupujeme a přijímáme humanitární pomoc, kterou třídí dobrovolníci, a my pak posíláme potřebné věci do těch měst Ukrajiny, kde to nejvíc potřebují.

Zjistěte více o dalších Domech Dobra

DumDobraVrsovice-56

Dům Dobra Vršovice

Hotel "Mars" v minulosti, který se stal pohodlným domem pro více než 250 uprchlíků z Ukrajiny. Více informací →
DDjpeg-6

Dům Dobra Bohnice

Dům, který z prázdného místa se stal pohodlným ubytovacím prostorem pro ukrajinské uprchlíci pouze za měsíc. Více informací →