Dům Dobra Vršovice

Kubánské nám. 1333/6, 101 00 Praha 10-Vršovice
0 +
Počet míst
Dům Dobra Bohnice — dům, do kterého jsme vložili svou duši a čas, protože nám byl poskytnut prostor na nejdelší dobu - do konce roku 2023. Pokud byste chtěli bydlet v našem Domě Dobrá Bohnice zdarma, napište Elině na Telegram +420 773 644 329

Jak to vše začalo

Dům Dobra Vršovice je bývalý hotel „Mars“, který byl přestavěn na dům pro uprchlíky. V prvních dnech po poskytnutí budovy jsme ubytovali 100 vysídlených osob, které museli přenocovat v budově Kongresového centra.

Díky spolupráci s developerskou společností Gartal, která nám poskytla budovu v dobrém stavu, otevřeli jsme Dům Dobra v nejkratší možné době. Během dvou týdnů se nám podařilo vybavit pokoje palandami a dalším potřebným vybavením.

Co jsme poskytli

Dům Dobra Vršovice je ubytovna pro matky s dětmi s následujícím vybavením:

  • Lůžko v pokoji pro 4-6 osob
  • Sprcha a toaleta pro jeden pokoj
  • Společná kuchyň s jídelním koutem na chodbě, vybavená sporákem, troubou, ledničkami a veškerým potřebným nádobím
  • Společná prádelna na patře se 4 pračkami, pracím práškem a sušičkami

 

V Domě Dobra Vršovice mohou bydlet pouze uprchlíci, kteří získali speciální vízum. Po nastěhování budete seznámeni s pravidly a předpisy a dostanete základní předměty denní potřeby.

Jak můžete pomoci?

Sponzorovat Dům Dobra

Každý váš dar může zachránit něčí život. Představte si, že za 100 Kč se dá koupit 25 litrů vody, což vystačí pro průměrně velkou rodinu na tři dny.

Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolníci jsou velmi důležitou součástí našeho týmu, protože jen s jejich pomocí můžeme dát uprchlíkům nový domov. Pokud nám chcete pomoci se záchranou životů, připojte se k Domu Dobra!

Přineste humanitární pomoc

V Domě Dobra pravidelně nakupujeme a přijímáme humanitární pomoc, kterou třídí dobrovolníci, a my pak posíláme potřebné věci do těch měst Ukrajiny, kde to nejvíc potřebují.

Zjistěte více o dalších Domech Dobra

DDjpeg-6

Dům Dobra Bohnice

Dům, který z prázdného místa se stal pohodlným ubytovacím prostorem pro ukrajinské uprchlíci pouze za měsíc. Více informací →
Dum-dobra-4

Dům Dobra Karlín

Náš první Dům Dobra, který byl zorganizován pomoci přes 300 dobrovolníků. Více informací →