Náš dopad

Cílem naší nadace je pomáhat Ukrajincům, kteří byli postiženi válkou. Jednou z našich činností je poskytovat uprchlíkům ubytování. Od založení nadace Dům Doba jsme poskytli nový domov více než 800 Ukrajincům, kteří byli nuceni uprchnout před válkou. To bylo možné díky lidem, kteří se postarali o poskytnutí prostorů a pomohli zřídit 3 přístřešky pro vysídlené osoby.

Kromě ubytování uprchlíků v Praze Dům Dobra také shromažďuje a posílá humanitární pomoc na Ukrajinu. Od svého založení dodáváme předměty základní potřeby do Charkovské, Chersonské, Doněcké, Dněprovské a Kyjevské oblasti. Našemu týmu se podařilo dopravit humanitární pomoc pro ty, kdo ji potřebuje do válečných a okupovaných zón, jako jsou Mariupol, Irpen, Bucha, Cherson a Izjum.

Za pouhý měsíc jsme poslali humanitární pomoc v hodnotě více než pět milionů korun. Během této doby bylo na Ukrajinu s naší podporou vysláno 10 nákladních aut, 2 kamiony a 2 sanitky. Ale u toho se nezastavíme!

Ubytování pro uprchlíky

Jedním z našich hlavních cílů je poskytnout ukrajinským uprchlíkům bydlení v Praze. Za tímto účelem jsme otevřeli tři domy „Dům Dobra“, kde žije více než 400 uprchlíků.

DumDobraVrsovice-56

Dům Dobra Vršovice

Hotel "Mars" v minulosti, který se stal pohodlným domem pro více než 250 uprchlíků z Ukrajiny. Více informací →
DDjpeg-6

Dům Dobra Bohnice

Dům, který z prázdného místa se stal pohodlným ubytovacím prostorem pro ukrajinské uprchlíci pouze za měsíc. Více informací →
Dum-dobra-4

Dům Dobra Karlín

Náš první Dům Dobra, který byl zorganizován pomoci přes 300 dobrovolníků. Více informací →

Jak můžete pomoci?

Sponzorovat Dům Dobra

Každý váš dar může zachránit něčí život. Představte si, že za 100 Kč se dá koupit 25 litrů vody, což vystačí pro průměrně velkou rodinu na tři dny.

Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolníci jsou velmi důležitou součástí našeho týmu, protože jen s jejich pomocí můžeme dát uprchlíkům nový domov. Pokud nám chcete pomoci se záchranou životů, připojte se k Domu Dobra!

Přineste humanitární pomoc

V Domě Dobra pravidelně nakupujeme a přijímáme humanitární pomoc, kterou třídí dobrovolníci, a my pak posíláme potřebné věci do těch měst Ukrajiny, kde to nejvíc potřebují.

O nás

Kdo jsme

Dům Dobra je charitativní organizace, která sdružuje dobrosrdečné lidi na pomoc Ukrajincům postiženým válkou. Více informací →

Přineste humanitární pomoc

Válka na Ukrajině způsobila humanitární katastrofu, mnoho lidí zůstalo bez přístupu k pitné vodě, elektřině a s minimálními zásobami jídla. Více informací →