Ubytovna

Primárním úkolem Domu Dobrá bylo pomáhat lidem, kteří přijeli z oblastí aktivně zasažených válkou. Lidé byli nuceni opustit své domy s jedním batohem a pasem. Naším cílem bylo co nejdříve poskytnout lidem střechu nad hlavou.

JAK TO VŠE ZAČALO

Dům Dobra Karlín je náš první dům, na jehož přípravě pracovalo ve dne a v noci přes 100 dobrovolníků. Díky tomu jsme mohli přijmout první uprchlíky již po týdnu práce.
Budovu Domu Dobra Karlin, která se nachází jen kousek od centra Prahy, nám zařídila developerská a investiční skupina Vihorev. O každý kout domu se starali dobrovolníci a většinu věcí darovali lidé, které chtěli pomoct.

Dům Dobra Vršovice:

Dům Dobra Vršovice je bývalý hotel „Mars“, který byl přestavěn na dům pro uprchlíky. V prvních dnech po poskytnutí budovy jsme ubytovali 100 vysídlených osob, které museli přenocovat v budově Kongresového centra.

Díky spolupráci s developerskou společností Gartal, která nám poskytla budovu v dobrém stavu, otevřeli jsme Dům Dobra v nejkratší možné době. Během dvou týdnů se nám podařilo vybavit pokoje palandami a dalším potřebným vybavením.

Dům Dobra Bohnice:

Dům Dobra Bohnice — je to dům, do kterého jsme opravdu vložili svou duši a čas, protože nám byl poskytnut prostor na nejdelší dobu – do konce roku 2023. Byl to původně velký open space v malebné čtvrti, který nám poskytla skupina podnikatel ze společnsti Panorama Troja.

Prostor potřeboval doplňkového vybavení a díky pomoci sponzorů a stovek dobrovolníků již za měsíc se nám podařilo od základů postavit kompletní ubytovnu pro matky s dětmi. Podpora ne lhostejných lidí nám pomohla rychle shromáždit potřebný stavební materiál a pracovní sílu, abychom mohli prostory v co nejkratší době připravit.