Kdo jsme

Dům Dobra je charitativní organizace, která sdružuje dobré lidi na pomoc Ukrajincům, postiženým válkou. Naše práce vychází z postojů humanismu a cennosti každého lidského života.

Ruslan Ovechko

Zakladatel nadačního fondu

Elina Nuriakhmetova

Zástupkyně ředitelky

Khrystyna Petrinko

Vedoucí oddělení humanitární pomoci, člen správní rady

Ilya Fominikh

Člen správní rady

Anna Vshivtseva

Koordinátorka

Lana Tkhapshokova

Asistentka oddělení humanitární pomoci

Děkujeme za spolupráci

No data was found

Zajištění bydlení pro uprchlíky

V našich Domech Dobra, kde mohou ženy a děti, které byly nuceny uprchnout před válkou, najít své útočiště. Poskytujeme všechny základní potřeby a snažíme se budovat přátelskou atmosféru mezi obyvateli. Díky dobrovolníkům, kteří nám pomáhají, můžeme organizovat aktivity začleňující uprchlíky do nového prostředí, např. výuku češtiny, návštěvu kulturních akcí, pomoc s komunikaci na úřadech.

Zásobování Ukrajiny humanitární pomocí

Každý den sbíráme humanitární pomoc, která je dále odesílána na Ukrajinu. Dodáváme potraviny a léky do postižených oblastí na severu, jihu a východě Ukrajiny. Ukrajinskému obyvatelstvu se tak dostává humanitární pomoc v co nejkratší době.

Historie nadace

Nápad založit nadační fond Dům Dobra se zrodil 24. února 2022. Tragický den v dějinách Ukrajiny, který rozdělil vnímání našich životů na před a po válce. Spousta lidí byla v nebezpečí a potřebovala okamžitou pomoc. To byl hlavní impuls k zahájení naši činnosti.

Vše začalo vytvořením dvou malých týmů, z nichž první se zabýval sběrem, tříděním a následnou expedicí humanitární pomoci. Druhý tým přišel s nápadem vybavit dům pro uprchlíky v bývalé budově pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové UMPRUM.

Díky velké náhodě se dva týmy sjednotily a již 27. února vznikl početný tým, který společně pracoval v budově budoucího Domu Dobra Karlín. Hrůzné události sjednotily lidi s dobrým srdcem, a tak vznikl nadační fond Dům Dobra.

Každý den se na zvelebování budovy a přijímání humanitární pomoci podílelo více než 100 dobrovolníků. Díky lidem, kterým na tom záleželo, jsme byli schopní již po týdnu výstavby ubytovat první uprchlíky.

Jak můžete pomoci?

Sponzorovat Dům Dobra

Každý váš dar může zachránit něčí život. Představte si, že za 100 Kč se dá koupit 25 litrů vody, což vystačí pro průměrně velkou rodinu na tři dny.

Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolníci jsou velmi důležitou součástí našeho týmu, protože jen s jejich pomocí můžeme dát uprchlíkům nový domov. Pokud nám chcete pomoci se záchranou životů, připojte se k Domu Dobra!

Přineste humanitární pomoc

V Domě Dobra pravidelně nakupujeme a přijímáme humanitární pomoc, kterou třídí dobrovolníci, a my pak posíláme potřebné věci do těch měst Ukrajiny, kde to nejvíc potřebují.

O nás

Přineste humanitární pomoc

Válka na Ukrajině způsobila humanitární katastrofu, mnoho lidí zůstalo bez přístupu k pitné vodě, elektřině a s minimálními zásobami jídla. Více informací →

Náš dopad

Cílem našeho nadačního fondu je pomáhat Ukrajincům, kteří byli postiženi válkou. Více informací →