Kdo jsme

Dům Dobra je charitativní organizace, která sdružuje dobré lidi na pomoc Ukrajincům, postiženým válkou. Naše práce vychází z postojů humanismu a cennosti každého lidského života.

Ruslan Ovechko

Ředitel a zakladatel nadace

Ilya Fominikh

Základatel nadace

Daniella Kovalenko

Ředitelka nadace Dům Dobra

Elina Nuriakhmetova

Asistentka ředitelky

Anna Vshivtseva

HR manažerka

Sofia Oskina

Správce Domu Dobra Bohnice

Khrystyna Petrinko

Koordinátorka humanitární pomoci

Lana Tkhapshokova

Asistentka humanitární pomoci

Darina Volynska

Marketing

Olya Shevchenko

SMM-specialistka

Peter Kudryavtsev

Web developer

Anton Savitskiy

Designer

Timofei Anisimov

Kameraman

Děkujeme za spolupráci

Lina Atamas

Hlavní administrátor

Daniil Rudashevskiy

Technik

Maksym Kaskevych

Technik a hlídač Domu Dobra Karlín

Mikhail Smirnov

Stavbyvedoucí

Naš cíl

Naším cílem je poskytovat základní potřeby Ukrajincům, kteří byli postiženi válkou. Protože většina našich dobrovolníků se narodila a vyrostla na Ukrajině. Jejich rodiny, příbuzní, blízcí a přátelé zůstávají na obranu naší společné svobody.

Zajištění bydlení pro uprchlíky

Máme 3 Domy Dobra, kde mohou ženy a děti, které byly nuceny uprchnout před válkou, najít své útulné útočiště. Poskytujeme všechny základní potřeby a udržujeme přátelskou atmosféru mezi obyvatele. Díky dobrovolníkům, kteří se o nás starají, můžeme organizovat integrační aktivity, například: výuku češtiny, navštěva kulturních akci, pomoc s papírováním.

Zásobování Ukrajiny humanitární pomocí

Každý den sbíráme humanitární pomoc, která je dále odesílána na Ukrajinu. Dodáváme potraviny a léky do postižených oblastí na severu a východě Ukrajiny. Ukrajinskému obyvatelstvu se tak dostává humanitární pomoci v co nejkratší době.

Historie nadace

Nápad založit nadaćní fond Dům Dobra se zrodil 24. února. Tragický den v dějinách Ukrajiny, který rozdělil naše životy na před a po. Spousta lidí byla v nebezpečí a potřebovala okamžitou pomoc. To byl hlavní impuls k začátku praci.

Náš příběh začal dvěma malými týmy. První z nich sbíral, třídil a následně odesílal humanitární pomoc. Tým sídlil v malém uměleckém ateliéru, kde pracoval jeden z organizátorů. Druhou část týmu napadlo zřídit dům pro uprchlíky v budově bývalé Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Realitní makléř a majitel stavební firmy Ekvator R.N. spojili své síly pro společnou věc.

Díky telefonickému rozhovoru se oba týmy spojili kvůli společnému cíli pomáhat postiženým lidem. První část týmu se 27. února přesunula do budoucího Domu Dobra Karlín. Hrůzné události sjednotily lidi s dobrým srdcem, a tak vznikla nadace Dům Dobra s více než 15 členy týmu.

Malý pětičlenný tým začal pracovat v budově bývalé univerzity v Praze, která se stala místem našeho prvního [House of Kindness Karlín]. Každý den se na zvelebování budovy a přijímání humanitární pomoci podílelo více než 100 dobrovolníků. Díky lidem, kterým na tom záleželo, jsme mohli po týdnu výstavby ubytovat první uprchlíky.

Každý den se na zvelebování budovy a přijímání humanitární pomoci podílelo více než 100 dobrovolníků.

Jak můžete pomoci?

Sponzorovat nadace Dům Dobra

Každý váš dar může zachránit něčí život. Přijímáme jakoukoli částku daru.

Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolníci jsou velmi důležitou součástí našeho týmu, protože jen s jejich pomocí můžeme dát uprchlíkům nový domov. Pokud nám chcete pomoci se záchranou životů, připojte se k našemu Domu Dobra!

Přineste humanitární pomoc

V Domě Dobra pravidelně nakupujeme a přijímáme humanitární pomoc. Na Ukrajinu ji posíláme dvakrát týdně, abychom zachraňovali životy občanů.

Dozví o nás víc

Přineste humanitární pomoc

Válka na Ukrajině způsobila humanitární katastrofu. Mnoho lidí zůstalo bez vody, jídla a tepla. Dozví o nás víc →

Náš dopád

Cílem naší nadace je pomáhat Ukrajincům, kteří byli postiženi válkou. Dozví o nás víc →